Industry Info  
Industry InfoSchneider ElectricЦИЕС
БЪЛГАРСКИ ТЕХНИЧЕСКИ КАТАЛОГ
СПМ Инструмент България ЕООД
Българска Асоциация за Адитивно Производство
Последно от новини

09.06.2026   |   Над 2500 фирми са подали заявления за финансиране на нови модели в производството по ПКИП


09.06.2026   |   Imec демонстрира кюбитно устройство с квантови точки, изработено чрез High NA EUV литография


09.06.2026   |   ЕК подготвя нова платформа за наемане на служители от страни извън ЕС


08.06.2026   |   Български МСП могат да се включат в европейска бизнес мисия с участие в Korea Electronics Show 2026


08.06.2026   |   FANUC задълбочава сътрудничеството с NVIDIA

CAD PointСПЕЙСКАДТЕХИНФО

Решения за повишаване на ефективността на ОВК системите

31.01.2012   |   Начало»Статии
Редактор
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова Редактор
Пепа Петрунова

Една от приоритетните задачи, която днес стои пред архитектите и проектантите при проектирането на всяка една сграда, независимо от нейното предназначение, е да се осигурят ниски енергийни разходи по време на експлоатацията й. Пътищата за постигането на тази цел не са малко и обхващат различни аспекти от етапа на проектиране.

Известно е, че в сградите системите за отопление, вентилация и климатизация са едни от най-големите консуматори на енергия. Това обяснява и факта голяма част от решенията да са свързани с повишаване на ефективността именно на тези инсталации. Сред най-прилаганите в практиката решения в тази насока обикновено са насочени към използването на енергийно ефективни технологии, оползотворяване на отпадна топлина и използване на възобновяеми енергийни източници.

Пълният текст на статията можете да прочетете тук

     
Източник: сп. ТД Инсталации

Ключови думи: енергийна ефективност   отпадна топлина   възобновяеми енергийни източници   рекуперация на топлина   кондензационни котли   енергийни загуби  

Област: ОВК  

Fanuc
ABB Bulgaria
FANUC
Подобни статии

Вагоно-ремонтният завод в с. Самуил повишава енергийната си ефективност с финансиране по ПКИП


В ЕС влизат в сила нови правила за повишаване на енергийната ефективност на сградите


КСБ и БАОВК подписаха меморандум за сътрудничество


Местната администрация в Разград намалява с над 55% разходите за отопление на сградата на Общината


Проучване на BEAMA разкрива нови възможности за икономии на енергия при отопление с термопомпи

Schneider Electric
ЦИЕС
БЪЛГАРСКИ ТЕХНИЧЕСКИ КАТАЛОГ
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ В ОБЛАСТТА НА ОВК
на специализирания портал HVAC-Bulgaria.com
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!


Аутомотив Клъстер България
Последно от Статии
IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиОбществени поръчки/ТърговеСъбитияТехнологииЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...