

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

18.05.2026 | TORK България кани на безплатен практически уъркшоп за повишаване на продуктивността в ХВП
14.05.2026 | ИАНМСП организира участие на български МСП в GITEX Europe Berlin 2026
14.05.2026 | Може ли автоматизацията да се използва като средство за контрол на заплатите на определени работници
14.05.2026 | Пилотно съоръжение в Гърция демонстрира рентабилността на устойчивото рециклиране на LFP батерии
14.05.2026 | Каква е истинската цена на водата за производствените предприятия



На 14 май 2026 г. в ТИЗ Ивент Център в Пловдив събитието "The Next Move in Manufacturing", организирано от Коника Минолта България, ще събере представители на индустрията, технологични експерти и практици, за да обсъдят следващата стъпка в развитието на производствената дейност.
В последните години производствените компании бяха изправени пред редица предизвикателства, като нестабилни вериги на доставки, натиск върху разходите, недостиг на ресурси и необходимост от по-бърза адаптация. В този контекст технологиите вече не са просто инструмент за оптимизация, а ключов фактор за устойчивост и конкурентоспособност.
Дигитализацията отдавна е част от дневния ред на компаниите. Всяка организация е предприела стъпки в тази посока чрез внедряване на системи, събиране на данни и автоматизация на процеси. Днес обаче навлизането на изкуствения интелект поставя ново изискване. Данните трябва да бъдат не просто налични, а структурирани, свързани и използваеми.
"The Next Move in Manufacturing" поставя именно въпроса как компаниите могат да надградят вече съществуващата дигитализация, така че да създават реална стойност чрез данни, автоматизация и изкуствен интелект (AI).
Програмата е разделена в две паралелни сесии, които разглеждат трансформацията на производството от различни, но взаимосвързани гледни точки:
В сесията, посветена на автоматизацията, фокусът е върху реалните приложения на технологиите в производствена среда. Ще бъдат представени решения за визуална инспекция на качеството, използване на колаборативни роботи, както и системи за превенция на инциденти и мониторинг в реално време. Акцентът е върху практиката и реалните резултати.
Сесията за дигитализацията поставя акцент върху управлението на данни и тяхната роля в съвременното производство. Темите включват използването на AI в работните процеси, дигитално управление на качеството и изграждане на устойчиви вериги на доставки. Специално внимание ще бъде отделено на това как организациите изграждат прозрачност и контрол чрез данни и как намаляват риска в динамична среда.
Сред акцентите в програмата са дискусионни панели и разговори с представители на индустрията, които ще споделят реални примери и опит от внедрени решения. Един от панелите ще разгледа веригата на доставки като стратегически актив и ролята на технологиите за постигане на по-голяма устойчивост, видимост и управление на риска.
Събитието ще включва и изложбена зона, в която участниците ще могат да се запознаят с технологиите в реална среда и да видят как те се прилагат на практика. Ще има възможност за обмен на опит, срещи с експерти и достъп до реални практики, които показват как производството се променя днес и накъде се движи утре.
Участието е безплатно. Необходима е предварителна регистрация тук.
Коника Минолта Бизнес Солюшънс България ЕООД
Централен офис София
София 1766
ул. "Витошки камбани" 9
Камбаните Грийн Офисис, ет. 4
Офис Пловдив
Пловдив 4000
бул. "Дунав" 5
Бизнес Парк Роял Сити
Офис Варна
Варна 9000
бул. "Ян Хунияди" 31, офис 312
Тел.:0700 42022
Е-mail: info@konicaminolta.bg
www.konicaminolta.bg
Ключови думи: Коника Минолта Konica Minolta The Next Move in Manufacturing автоматизация дигитализация
Област: Предстоящо
Може ли автоматизацията да се използва като средство за контрол на заплатите на определени работници
WIN Eurasia 2026 представя бъдещето на заваряването в колаборация с атрактивния европейски формат Urban Steel Rockstars
С над 460 изложители и 11 000 посетители GrindingHub 2026 утвърди ролята си на централен хъб за среща на сектора
(Р)еволюцията на изкуствения интелект през погледа на футуристите – водещ акцент на Green Transition Forum 6.0
Коника Минолта България представя The Next Move In Manufacturing в Тракия икономическа зона
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
13.05.2026 | Осигурете надежден контрол на потока с универсалния лопатков превключвател за поток SPM от Хенлих
11.05.2026 | Коника Минолта България представя The Next Move In Manufacturing в Тракия икономическа зона
04.05.2026 | FAULHABER пуска поредица безплатни уебинари за задвижващите технологии
28.04.2026 | Без данни няма AI: защо дигитализацията в производството не е завършена
28.04.2026 | Защо инженерите в морската индустрия избират байпасните магнитни нивомери серия LT от Хенлих

13.05.2026 | Осигурете надежден контрол на потока с универсалния лопатков превключвател за поток SPM от Хенлих
11.05.2026 | Коника Минолта България представя The Next Move In Manufacturing в Тракия икономическа зона
04.05.2026 | FAULHABER пуска поредица безплатни уебинари за задвижващите технологии
28.04.2026 | Без данни няма AI: защо дигитализацията в производството не е завършена
28.04.2026 | Защо инженерите в морската индустрия избират байпасните магнитни нивомери серия LT от Хенлих
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.