Industry Info  

"Еволюция с природата" е мотото на българското участие в Световното изложение в Осака

09.04.2025   |   Начало»Бизнес
Редактор
Мира Станкова
Мира Станкова
Мира Станкова Редактор
Мира Станкова

Броени дни преди старта на Световното изложение в Осака Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) представи концепцията на павилиона, с който България ще се представи на един от най-важните световни форуми. Световното изложение в Осака ще отвори врати на 13 април т. г. и ще приема посетители до 13 октомври 2025 г. Основаната тема на форума е "Проектиране на бъдещо общество за нашия живот".

Българският павилион е разположен в най-престижната зона "А". Концепцията на българското участие преплита минало, настояще и бъдеще чрез историята, традициите и туристическите забележителности на България с помощта на интерактивни и други иновативни технологии.

"Вложихме огромни усилия и отдаденост, за да създадем изключителен български павилион, разположен на едно от най-привлекателните места между павилионите на Нидерландия и Сингапур", сподели д-р Бойко Таков, изпълнителен директор на ИАНМСП.

Мотото на българското участие е "Еволюция с природата", като по думите на д-р Таков павилионът на България предлага пътешествие през времето, показвайки как историята и традициите й формират настоящите иновации и бъдещите визии. "Нашата зона се фокусира върху жизненоважната тема "Спасяване на животи", демонстрирайки силната връзка на България с визията на Експо, подчертавайки значимия ни принос чрез иновативни решения, които защитават човешкия живот и подобряват благосъстоянието", заяви още д-р Таков.

Българският павилион е замислен като уникално пространство, където, в хармония с природата, страната ни цели да предаде вярването, че предизвикателствата пред човечеството и планетата могат да се преодолеят само с общи усилия на държавите, за да се върви към изграждане на устойчиво бъдеще. "Националният павилион е създаден, за да потопи посетителите в културата на България и в инициативи, ориентирани към бъдещето", посочи д-р Таков.

Националният павилион на България разполага с 360-градусово пространство, където всеки посетител ще може да изпише своето послание за бъдещето с помощта на изкуствен интелект.

По време на Световното изложение в Осака се предвижда всяка страна да има свой национален ден. Денят на България ще бъде 18 май 2025 г. Предвидена е културна програма, която се подготвя съвместно с Министерството на културата.

     
Източник: ИАНМСП

Ключови думи: ИАНМСП   Световно изложение в Осака   Експо 2025  

Област: Предстоящо  

Fanuc
ABB Bulgaria
FANUC
Подобни статии

ИАНМСП организира участие на български МСП в GITEX Europe Berlin 2026


Стартира кандидатстването за финансиране по програма N-Spark


ИАНМСП стартира нов проект за улесняване на достъпа на МСП до капиталово финансиране


Електроиндустрия 2026 предложи откровена и прагматична дискусия по важните за сектора теми


Енергийната ефективност, ВЕИ технологиите и изкуственият интелект са сред акцентите на предстоящия форум Електроиндустрия 2026

Schneider Electric
ЦИЕС
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!


Коника Минолта Бизнес Солюшънс България ЕООД
Аутомотив Клъстер България
Последно от Бизнес

13.05.2026   |   Нов доклад на ABB се фокусира върху предизвикателствата при реализирането на плановете за енергийна ефективност


11.05.2026   |   SEMI Europe излезе с препоръки във връзка с приемането на EU Chips Act 2.0


11.05.2026   |   Търсим стратегически партньори, с които да вървим заедно напред към по-зелено и интелигентно бъдеще


11.05.2026   |   Phoenix Contact добавя нови конектори M8 и M12 за автоматизирани производствени процеси


07.05.2026   |   Броят на изобретенията в сферата на повторната употреба и рециклирането на батерии се е увеличил седем пъти

ABB Bulgaria
 
реклама
Коника Минолта Бизнес Солюшънс България ЕООДАутомотив Клъстер България
Българска Асоциация за Адитивно Производство
Последно от Бизнес

13.05.2026   |   Нов доклад на ABB се фокусира върху предизвикателствата при реализирането на плановете за енергийна ефективност


11.05.2026   |   SEMI Europe излезе с препоръки във връзка с приемането на EU Chips Act 2.0


11.05.2026   |   Търсим стратегически партньори, с които да вървим заедно напред към по-зелено и интелигентно бъдеще


11.05.2026   |   Phoenix Contact добавя нови конектори M8 и M12 за автоматизирани производствени процеси


07.05.2026   |   Броят на изобретенията в сферата на повторната употреба и рециклирането на батерии се е увеличил седем пъти

IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиОбществени поръчки/ТърговеСъбитияТехнологииЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...