ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
29.04.2025 | Възможност за участие в проучване на ЕК относно изясняване на правилата за ИИ моделите с общо предназначение
29.04.2025 | Advanced Factories 2025 събра Industry 4.0 визионери от Южна Европа и цял свят
29.04.2025 | Нова разработка проправя пътя за формоване на по-устойчиви стоманени детайли
29.04.2025 | ТУ-Варна приема докторанти в сферата на ИИ, автоматизацията и мехатрониката по проекта Смарт PHD Lab 5.0
29.04.2025 | От роботи и IoT устройства до реализации на квантови алгоритми впечатлиха посетителите на TUES Fest 2025
Електрическите двигатели като цяло не са "самотни вълци" – за повечето приложения те трябва да бъдат комбинирани с редуктори за понижаване на скоростта, както и с енкодери. За да се гарантира идеална съвместимост между компонентите и да се минимизират изискванията при инсталация, се препоръчва отделните елементи да бъдат доставени като цялостно решение от един източник. Дори в случаи с изключително ограничено пространство за монтаж и при нужда от висок въртящ момент, при които двигателят трябва да бъде максимално къс, съществува практично ориентирано решение – особено подходящо за приложения в роботиката, протезирането, лабораторната автоматизация, помпените системи, медицинската техника или оборудването на самолетни кабини.
Специалистът по задвижващи системи FAULHABER отново демонстрира своята компетентност като системен доставчик, разширявайки серия плоски мотори BXT със съответстващи редуктори, интегрирани енкодери и контролери на скоростта, които също са изключително къси в аксиално направление. Всички компоненти са оптимизирани така, че да функционират перфектно заедно.
Трите типоразмерa предлагат решения за множество различни предизвикателства при задвижване. При долна ръчна протеза например най-малкото задвижване с диаметър 22 mm би бил идеално за ръката, а задвижването с дължина 16 mm – за лакътя. Други възможни приложения на тези компактни задвижвания включват захващащи механизми на роботи, индустриална автоматизация, хуманоидни роботи и дори биороботика – например моторизирани (подпомагащи) екзоскелети за ръце. Благодарение на прецизния контрол на скоростта те са подходящи и за машини за диализа или медицински помпи.
Електромоторите са разработени на база класическа външна роторна конструкция. Благодарение на иновативната технология на намотките и оптимизираната конструкция, безчетковите DC сервозадвижвания осигуряват въртящ момент до 134 mNm при диаметри 22 mm, 32 mm и 42 mm и непрекъсната мощност до 100 W с висока степен на ефективност. Това означава, че компактните мотори значително надминават обичайните стандарти в този клас задвижвания.
Двигателите, работещи при скорости до 10 000 rpm, се предлагат със или без корпус, което допълнително разширява спектъра на приложения.
Фамилията метални планетарни редуктори GPT на FAULHABER, които също впечатляват със своите компактни размери и висок въртящ момент, е подходяща за понижаване на скоростта на плоските мотори.
Изцяло металните редуктори достигат показатели, сравними с тези на значително по-скъпи технологии, използващи керамични компоненти. Предлагат се с диаметри, съвместими с моторите, и предавателни съотношения от 3:1 до 1294:1 с изключително фини стъпки в до четири степени. Всяка степен е оптимизирана за висока производителност по отношение на въртящ момент и скорост. В зависимост от диаметъра, редукторите постигат непрекъснати въртящи моменти от 1, 8 и 18 Nm. По-високи моменти също са възможни за кратки периоди.
Освен това, редукторите GPT са изключително здрави и издържат на постоянни натоварвания и бързи промени в товара. Те са разработени за ограничено аксиално пространство и са значително по-къси от други модели със същия диаметър.
Всички мотори BXT са оборудвани с дигитални сензори на Хол и благодарение на големия брой полюси тяхната скорост може да се контролира изключително прецизно. За задачи, изискващи прецизно позициониране, се предлага магнитният енкодер IEF3-4096. Енкодерът е напълно интегриран в корпусната версия на двигателя, като увеличава дължината на задвижването само с 6,2 mm. Въпреки плоската си конструкция, той предлага три канала с индексна функция, Line Driver и висока резолюция до 4096 импулса на оборот.
Комбинацията от мотор и енкодер е идеално системно решение, когато трябва да се извършва изключително прецизно позициониране в ограничено пространство и едновременно с това да се осигурява висок въртящ момент – например в роботиката, медицинската техника, лабораторната или индустриалната автоматизация.
От април 2020 г. се предлагат и контролери на скоростта за моторите BXT. Те са интегрирани в корпусираните версии и увеличават дължината на моторите само с 6,2 mm. Обмислената конструкция позволява едновременен монтаж както на енкодера, така и на контролера на скоростта в един и същ корпус, улеснявайки използването на множество стандартни компоненти. Регулирането на скоростта се осъществява чрез дигиталните сензори на Хол, интегрирани в моторите. Така се постига широк диапазон на управление – от 200 rpm до 10 000 rpm.
Компактната комбинация от мотор и контролер на скоростта е идеална за приложения с ограничено пространство, като улеснява инсталацията и пускането в експлоатация.
Ключови думи: FAULHABER електрически мотори енкодери редуктори BXT GPT автоматизация роботика
Област: Бизнес
Advanced Factories 2025 събра Industry 4.0 визионери от Южна Европа и цял свят
ТУ-Варна приема докторанти в сферата на ИИ, автоматизацията и мехатрониката по проекта Смарт PHD Lab 5.0
INSAIT придоби мощен изчислителен клъстер за изкуствен интелект от последно поколение
Регионалната изложбена платформа all about automation продължава да разширява обхвата си
Наближава международното техническо изложение EMAF 2025 в Португалия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
28.04.2025 | Konica Minolta превръща TEZ Event Center във "Фабрика на бъдещето"
23.04.2025 | Хенлих изработи висококачествени защитни покрития от незапалим материал за лазерен комплекс Microstep
08.04.2025 | Достъпна автоматизация за малки и средни предприятия с LCA решения от Хенлих
26.03.2025 | ABB улеснява избора на мотори, задвижвания и PLC за всяко приложение с нов онлайн инструмент
18.03.2025 | Хенлих разшири офертата си с нова серия ротационни уплътнителни глави с интелигентни сензори
28.04.2025 | Konica Minolta превръща TEZ Event Center във "Фабрика на бъдещето"
23.04.2025 | Хенлих изработи висококачествени защитни покрития от незапалим материал за лазерен комплекс Microstep
08.04.2025 | Достъпна автоматизация за малки и средни предприятия с LCA решения от Хенлих
26.03.2025 | ABB улеснява избора на мотори, задвижвания и PLC за всяко приложение с нов онлайн инструмент
18.03.2025 | Хенлих разшири офертата си с нова серия ротационни уплътнителни глави с интелигентни сензори
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.