ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
14.03.2025 | 32 МСП получават над 6 млн. евро по програма за трансгранично сътрудничество между България и Турция
14.03.2025 | В Перник стартира изграждането на ново производствено съоръжение за етикети и опаковки
14.03.2025 | Започна регистрацията за участие в "Електроиндустрия 2025"
14.03.2025 | ФБТИК провежда проучване за професионалното развитие на жените в различни отрасли в България
14.03.2025 | Стара Загора ще бъде домакин на международна среща за финансирането на кръгови решения в текстилната индустрия
Адитивното производство, известно още като 3D принтиране, е мощен, популярен инструмент за ускоряване разработката на нови продукти и производството в редица индустрии. Надеждността е от критично значение за всеки инструмент, проектиран да изработва детайли, и 3D принтирането не прави изключение. То постигна огромен напредък през последното десетилетие, но много принтери все още дават незадоволителни резултати откъм надеждност и повтаряемост. В проучване на 3D Printing Industry от 2024 г. лидери в адитивното производство посочват именно надеждността на машините и процесите като пречка номер едно пред широкото навлизане на 3D принтирането в производството.
За съжаление, досега няма надеждни проучвания, на базата на които потребителите да могат да вземат решение за покупка на 3D принтер. За да помогне с попълването на тази празнина, Formlabs възлага на водеща в независимите проучвания компания да проведе всеобхватни тестове на избрани свои модели SLA 3D принтери, включително Form 4, Form 3+, в сравнение с два по-евтини 3D принтера от други производители, които също принтират с течни полимери по SLA технология (за целите на сравнението, ще ги наричаме образци A и B). Целта на тестовете е да се определи степента на успешен печат и повторяемостта на детайлите, изработени със съответните принтери.
Тестовете са проведени в лабораториите на независимия оценител, но Formlabs дефинира използваните тестове и процедури с цел да стандартизира тестването на всички принтери. Така изготвената стандартна оперативна процедура се състои в принтиране с модели със стандартни настройки и проверка на качеството на всяка стъпка от процеса, за да се елиминира рискът от грешка на потребителя, влияеща на резултатите.
Следвайки процедурата, с пет различни принтера от всеки модел са произведени по 3 бройки от избраните за тестовете 15 образци на детайли. Получените детайли са внимателно огледани и оценени. Методологията, процедурата и резултатите от проучването са описани в специален доклад.
Резултатите от тестовете са категорични – Form 4 и Form 3+ на Formlabs демонстрират изключително нисък процент неточности от едва 1,3%, докато за образец A този процент е 13,8%, а за образец B дори 25,3%. Това означава, че моделите на Formlabs постигат от 10 до 20 пъти по-голяма успеваемост на печата (98,7%) в сравнение с тестваните алтернативи, които показват успеваемост съответно от 86,2% и 74,7%.
Разбира се, тези резултати са получени в лаборатория в оптимални условия. В реални условия при изработка на генерирани от потребителите модели обаче резултатите са една идея по-ниски. Така например, делът на успешния печат на място на Form 4, измерен от Formlabs, е 94%.
При отчитането на резултатите не е взет предвид фактът, че при доставката се установява, че два от принтерите от модела за сравнение B са неизправни и трябва да бъдат сменени, за да може да се извършат тестовете. В реална бизнес среда това обаче би довело до загуба на работни дни и допълнителни часове труд за отстраняване на неизправности, почистване на некачествено отпечатаните детайли и нулиране на принтера за повторен опит за печат.
Надеждността на един 3D принтер зависи от много фактори и успешното им комбиниране. За Formlabs това включва:
През последното десетилетие 3D принтирането се наложи като предпочитано решение за много професионалисти, а това означава, че нуждата от надеждни 3D принтери е по-голяма от всякога, както и нуждата от данни за производителността, потвърдени от независима трета страна, така че професионалистите да разполагат с необходимата информация, за да взимат най-добрите решения за своя бизнес.
За любителите и невзискателните приложения евтините полимерни 3D принтери може да са рентабилен избор. Но за професионалистите, които изискват надеждно, точно и без ръчен труд изработени детайли, надеждността е важна. Form 4 пести материал и консумативи, време и труд, а и главоболия и риск от пропуснати крайни срокове. Повече за впечатляващите характеристики и възможности на Form 4 вижте тук на страницата на 8-CELL - официалния представител нa Formlabs за България.
София 1784
бул. "Цариградско шосе" 111Б
София Тех Парк, сграда "Инкубатор"
Тел: +359 (0) 896 950 930
E-mail: info@8cell.bg
https://8cell.bg/
Ключови думи: 8-CELL Formlabs Form 4 Form 3+ 3D принтери 3D принтиране
Област: Бизнес
Учени създадоха вдъхновена от природата енергийно независима фасадна система за засенчване
Екип от Университета в Глазгоу обяви напредък в създаването на процес за 3D принтиране в Космоса
"Светата Троица" при ръчните 3D скенери на Artec3D: точност, мобилност и детайлност
NASA отвежда адитивното производство до нови висини с антена, изработена с 3D принтер
Екип от Constructor University Bremen работи по първия 3D принтер за приложения в Космоса
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
13.03.2025 | ITC Consult е сертифициран партньор на Odoo за България
07.03.2025 | Интелигентен мониторинг и прогнозна поддръжка на захранващи системи със Smart Plastics от Хенлих
04.03.2025 | PSLA 270 на 3D Systems обединява най-доброто от SLA и DLP технологиите за адитивно производство
25.02.2025 | Седем препоръки за монтаж на О-пръстени от Хенлих
06.02.2025 | "Светата Троица" при ръчните 3D скенери на Artec3D: точност, мобилност и детайлност
13.03.2025 | ITC Consult е сертифициран партньор на Odoo за България
07.03.2025 | Интелигентен мониторинг и прогнозна поддръжка на захранващи системи със Smart Plastics от Хенлих
04.03.2025 | PSLA 270 на 3D Systems обединява най-доброто от SLA и DLP технологиите за адитивно производство
25.02.2025 | Седем препоръки за монтаж на О-пръстени от Хенлих
06.02.2025 | "Светата Троица" при ръчните 3D скенери на Artec3D: точност, мобилност и детайлност
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.