

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

19.08.2026 | На Деня на миньора БМГК представи резултатите и приоритетите в сектора
19.08.2026 | Възможност за онлайн бизнес срещи с италиански производители на опаковъчни машини и решения
19.08.2026 | Превръщат ли се софтуерът и AI в основни фактори за производителност в машиностроенето и металообработката?
19.08.2026 | Фаза 2 на Индустриален и логистичен парк – Бургас е готова да посреща инвеститори
19.08.2026 | БТПП провежда онлайн проучване за социалния диалог в транспортния сектор




След среща с представители на ZKW Group на 9 януари 2025 г. генералният консул на България в Мюнхен Стефан Йонков съобщи, че компанията е взела решение да инвестира в България.
ZKW Group е част от LG Group, специализирана в производството и доставката на осветителни системи за автомобилната индустрия. Компанията планира да открие център за споделени услуги в София в сферата на информационните технологии, дигитализацията, счетоводството, маркетинга, продажбите и други корпоративни функции. След като заработи в пълния си капацитет, центърът ще създаде близо 100 нови работни места.
Решението за инвестицията идва след почти година съвместна работа на Генералното консулство на България в Мюнхен и баварската консултантска фирма IBG Management Consulting с ZKW Group. България е предпочетена в конкуренция с шест други възможни локации в Източна Европа.
ZKW Group избира страната ни заради наличието на квалифициран персонал в сферата на ИТ и дигитализацията и опита на България в областта на центровете за споделени услуги, обясни Йонков.
На срещата с д-р Вилхелм Щегер, член на Надзорния съвет на ZKW Group, и Еберхард Бютнер, управляващ директор на IBG Management Consulting, Йонков е изразил увереност, че наред с развитието на новия проект, компанията ще продължи да проучва възможностите на България като атрактивна дестинация за високотехнологично производство.
Ключови думи: ZKW Group автомобилостроене център за споделени услуги
Област: Проекти

Германски проект създава концепция за модулно превозно средство с няколко различни приложения
БСЗ взе участие в NDT Days 2026
Европейският пазар на CNC машини има потенциала да нараства с над 10% на година
Etem Gestamp сключи договор с Rezolv Energy за дългосрочно изкупуване на енергия от голям вятърен парк в Румъния
Quectel обяви първия 5G-Advanced 3GPP R18 комуникационен модул за автомобилостроенето
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
18.08.2026 | Германия инвестира 659 млн. евро в четири нови съоръжения за електронно производство
17.08.2026 | Силна подкрепа за първата комерсиална електроцентрала за лазерно индуциран термоядрен синтез в света
17.08.2026 | ТИЗ планира изграждане на логистичен хъб съвместно с Търговско-промишлената камара на Черкезкьой
17.08.2026 | Набират се проектопредложения по ПКИП за въвеждане на зелени технологии в предприятията
13.08.2026 | Разградско предприятие изгражда соларна централна и BESS система за собствени нужди по европроект

18.08.2026 | Германия инвестира 659 млн. евро в четири нови съоръжения за електронно производство
17.08.2026 | Силна подкрепа за първата комерсиална електроцентрала за лазерно индуциран термоядрен синтез в света
17.08.2026 | ТИЗ планира изграждане на логистичен хъб съвместно с Търговско-промишлената камара на Черкезкьой
17.08.2026 | Набират се проектопредложения по ПКИП за въвеждане на зелени технологии в предприятията
13.08.2026 | Разградско предприятие изгражда соларна централна и BESS система за собствени нужди по европроект
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.