Industry Info  

ЕК инвестира 865 млн. евро в изграждане на бързи и сигурни цифрови комуникационни мрежи

18.10.2024   |   Начало»Проекти
Редактор
Мира Станкова
Мира Станкова
Мира Станкова Редактор
Мира Станкова

Европейската комисия прие втората Работна програма за цифровата част от Механизма за свързване на Европа (CEF), която определя обхвата и целите на финансираните от Европейския съюз инициативи за подобряване на инфраструктурата за цифрова свързаност в Европа. В тези инициативи ще бъдат вложени близо 865 млн. евро от 2024 до 2027 г.
 
Подобряването на инфраструктурата за свързаност на Европа е от фундаментално значение за постигане на целите на европейската програма "Дигитално десетилетие 2030" за свързване на всички граждани и бизнеси с 5G и гигабитова свързаност, смятат от ЕК. Според Комисията с улесняването на публичните и частните инвестиции CEF Digital спомага за развитието на проекти от общ интерес на ЕС и на безопасна и устойчива високопроизводителна инфраструктура като гигабитови и 5G мрежи на територията на Съюза.
 
Новата Работна програма ще подкрепи действия в следните сфери:

  • Развитие на 5G инфраструктура в Европа;
  • Развитие и надграждане на опорни мрежи, включително квантови комуникационни мрежи и подводни кабели, за да се подобрят характеристиките, стабилността и капацитетът на свързващите мрежи между и в страните членки, както и между Съюза и трети страни;
  • Развитие на оперативни дигитални платформи за транспортна и енергийна инфраструктура.

 
Втората Работна програма за CEF Digital се очаква да стимулира и конкурентоспособността на европейската дигитална екосистема с цел да се отговори на критични геополотичиески и геоикономически предизвикателства. Тя също така се предвижда да спомогне за мобилизиране на публични и частни ресурси за справяне с недостига на инвестиции, който възпрепятства разгръщането на високопроизводителни мрежи, които са от съществено значение за възприемането на модерни технологии от гражданите и бизнеса.
 
Съвсем скоро предстои да бъде отворена четвъртата покана по CEF Digital.

     
Източник: ЕК; Снимка: Dreamstime

Ключови думи: ЕК   CEF Digital   комуникационна инфраструктура  

Област: Бизнес  

Fanuc
ABB Bulgaria
FANUC
Подобни статии
Schneider Electric
ЦИЕС
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!


Automotive Cluster
Последно от Проекти
ABB Bulgaria
 
реклама
Automotive Cluster
8CELL
Последно от Проекти
IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиТехнологииОбществени поръчки/ТърговеСъбитияЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...