Industry Info  
Industry InfoSchneider ElectricФилкаб
Л-Клас
СПМ Инструмент България ЕООД
8 CELL
Последно от новини

14.10.2024   |   СКФ Берингс България получи сертификат за инвестиция клас А


14.10.2024   |   ОБО Беттерманн добавя екологични продуктови декларации за кабелните канали и скари


14.10.2024   |   Кои са наградените проекти в конкурса Heat Pump Awards 2024


14.10.2024   |   Бизнесът събра финансиране от близо 14 млрд. щатски долара за развитието на зарядната инфраструктура по света


14.10.2024   |   Schneider Electric представи визията си за устойчиво бъдеще на Седмицата на климата в Ню Йорк

CAD PointТЕКРАСПЕЙСКАД

Schneider Electric си партнира с GR3N за автоматизация на рециклирането на пластмаси

24.09.2024   |   Начало»Бизнес
Редактор
Мира Станкова
Мира Станкова
Мира Станкова Редактор
Мира Станкова

Schneider Electric обяви партньорство с GR3N, компания за химическо рециклиране на полиетилен терефталат (PET), за създаването на първата отворена система за автоматизация на високо развитата индустрия за рециклиране на пластмаси.
 
Тъй като 50% от пластмасовите отпадъци в света се озовават на сметищата, а само 9% от тях се рециклират, GR3N разработва MADE – решение за деполимеризация с помощта на микровълни. Този нов процес разгражда РЕТ до неговите химически градивни елементи, които могат да се комбинират отново за създаването на нови РЕТ пелети с качество, подобно на това на първичен материал, с цел изработването на опаковки и текстил, като по този начин ефективно се затваря цикълът на трудно рециклируемата пластмаса. Технологията се основава на алкална хидролиза и може да се справи с по-голямо количество примеси в сравнение с другите технологии.
 
През март 2024 г. GR3N успешно демонстрира MADE и възможностите на отворената технология за автоматизация на Schneider Electric, EcoStruxure Automation Expert, на своя демонстрационен обект в Италия. Заводът MADЕ е създаден, за да приложи всички технологии, които ще бъдат окончателно внедрени в първото промишлено съоръжение, планирано за инсталиране в Испания и с очакван капацитет за обработка на над 40 000 тона PET отпадъци годишно. Присъщата модулност на патентования процес на рециклиране на GR3N позволява на MADE да стане първият завод за рециклиране на пластмаса, който използва споделеното време за автоматизация чрез управление от Universal Automation въз основа на стандарта IEC 61499.

Как работи софтуерно дефинираната система за автоматизация

Софтуерно дефинираната система за автоматизация отделя хардуера от софтуера, като позволява свободното свързване на устройства и оборудване в различните слоеве на архитектурата независимо от производителя. Тя действа като цифров гръбнак на промишлените операции в завода, осигурявайки основата за вземане на по-информирани решения. Този подход позволява на MADE да направи технологична демонстрация на ново поколение системи за автоматизация, при които преплитането между оперативните технологии (ОТ) и информационните технологии (ИТ) позволява използването на усъвършенствани функционалности за управлението на операциите и анализа на данните.
 
"Чрез софтуерно дефинирана автоматизация и хардуерна независимост успяхме ефективно да намалим риска при нашите операции и да разширим границите на нашата технология", посочва Фабио Силвестри, ръководител на отдел "Маркетинг и бизнес развитие" в GR3N. "Съумяхме бързо да конфигурираме наново системите си, щом открихме възможности за подобряване на ефективността, като същевременно избегнахме проблеми във веригата на доставки поради хардуерната агностичност на системата. Именно това е необходимо, за да може усъвършенстваното рециклиране на пластмаса да стане реалност в голям мащаб."

Решението ще достигне промишлени мащаби до 2027 г.

Световното потребление на пластмаса се очаква да се утрои до 2060 г., а количеството пластмаси в океана да надхвърли това на рибата. Задоволяването на търсенето и ограничаването на замърсяването, като същевременно се постигне нулева нетна консумация до 2050 г., изисква революция в модела на потребление.
 
Партньорството между GR3N и Schneider Electric, което започна с подписването на меморандум за разбирателство, ще позволи на химическата компания за рециклиране да разшири дейността си в нови обекти бързо и икономически ефективно, отбелязват от Schneider Electric.
 
Очаква се решението да достигне промишлени мащаби до 2027 г. с изграждането на завод с капацитет 35 000 – 40 000 тона, който ще включва предварителна обработка, деполимеризация и реполимеризация.

     
Източник: Шнайдер Електрик България

Ключови думи: Schneider Electric   Шнайдер Електрик   GR3N   химическа индустрия   рециклиране   пласмаси   автоматизация  

Област: Бизнес  

Fanuc
ABB Bulgaria
FANUC
Подобни статии

Schneider Electric представи визията си за устойчиво бъдеще на Седмицата на климата в Ню Йорк


САЩ инвестира 3 млрд. щатски долара в производството и рециклирането на батерии


Уебинар на A3 дава насоки за по-успешна интелигентна трансформация


Необходими са повече инвестиции в дигитализация, автоматизация и електрификация


От днес започва MachTech&InnoTech 2024

Schneider Electric
Филкаб
Л-Клас
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!


Taiwan Trade Mission
Automotive Cluster
Последно от Бизнес

10.10.2024   |   ИАНМСП кани българските МСП да се включат в анкетно проучване по важни за бизнеса въпроси


10.10.2024   |   European Energy отчете нов рекорд в производството на възобновяема енергия през първото полугодие на 2024 г.


09.10.2024   |   Световният пазар на системи за енергийноефективно складово осветление ще продължи да расте с над 10% на година


09.10.2024   |   Биодинамичното осветление решава някои от големите предизвикателства за работещите нощна смяна


09.10.2024   |   ЦИЕС взе участие в работната среща на нотифицираните лица за строителни продукти в Дания

ABB Bulgaria
 
реклама
Taiwan Trade MissionAutomotive Cluster
8 CELL
Последно от Бизнес

10.10.2024   |   ИАНМСП кани българските МСП да се включат в анкетно проучване по важни за бизнеса въпроси


10.10.2024   |   European Energy отчете нов рекорд в производството на възобновяема енергия през първото полугодие на 2024 г.


09.10.2024   |   Световният пазар на системи за енергийноефективно складово осветление ще продължи да расте с над 10% на година


09.10.2024   |   Биодинамичното осветление решава някои от големите предизвикателства за работещите нощна смяна


09.10.2024   |   ЦИЕС взе участие в работната среща на нотифицираните лица за строителни продукти в Дания

IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиТехнологииОбществени поръчки/ТърговеСъбитияЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...