Industry Info  
Industry InfoSchneider ElectricЦИЕС
СПМ Инструмент България ЕООД
8CELL
Последно от новини

27.03.2025   |   u-blox представи услуга за позициониране в реално време на сантиметрово ниво за геодезия, строителство, минно дело и селско стопанство


27.03.2025   |   Нови фотоволтаични проекти у нас


27.03.2025   |   Планира се изграждането на три нови ПАВЕЦ у нас с общ капацитет 3 GW


27.03.2025   |   ББР и ЕСО със съвместна програма за ускорено внедряване на ВЕИ върху обществени сгради


27.03.2025   |   Софийският университет беше приет за пълноправен член на Европейската ядрена образователна мрежа

CAD PointСПЕЙСКАДBulLingua

В Бургас стартира производство на авиационни компоненти

22.07.2024   |   Начало»Проекти
Редактор
Мира Станкова
Мира Станкова
Мира Станкова Редактор
Мира Станкова

Представители на американската компания Honeywell aerospace посетиха Бургас във връзка със старта на дейността на научноизследователския и производствен комплекс на Сигматек в Индустриален парк – Бургас, Фаза 1. Сигматек е официален партньор на Honeywell aerospace в България.

Делегацията от САЩ се срещна и с кмета на Бургас Димитър Николов, който гарантира пълно административно съдействие от страна на община Бургас за развойната дейност на компанията у нас.

Представителите на Honeywell aerospace изразиха задоволство от резултатите от посещението, техническите и организационни възможности на Сигматек, построената база и въведеното в експлоатация оборудване. Споделиха и впечатленията си за перспективите за развитие в Бургас и в частност в индустриалния парк.

В разговора с кмета представителите на Honeywell aerospace заявиха готовност за сътрудничество при развитието на дуално обучение, насочено към подготовка на кадри за производството.

Посещението на делегацията бе свързано с финализирането на многомесечни преговори, технически изпитания и сертификация, включително за съответствие на нормите и изискванията на американските регулатори, както и за стартиране на същинското производство по изпълнението на договора им със Сигматек.

В новата база в Индустриален парк – Бургас Сигматек ще изпълнява нанасяне на термоустойчиви покрития по електронно-лъчев способ върху детайли от горещия тракт на турбините на авиационни двигатели, както и техния ремонт, чрез прилагане на иновационни технологии и уникално оборудване.

     
Източник: Община Бургас; Снимка: Dreamstime; Община Бургас

Ключови думи: Honeywell aerospace   Сигматек   самолетостроене  

Област: Проекти  

Fanuc
ABB Bulgaria
FANUC
Подобни статии
Schneider Electric
ЦИЕС
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!


Automotive Cluster
Последно от Проекти
IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиТехнологииОбществени поръчки/ТърговеСъбитияЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...