ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
09.09.2024 | Спейскад представя високотехнологични решения за проектиране и производство на MachTech&InnoTech 2024
05.09.2024 | Представят възможностите за участие в десетата тръжна процедура на ЕКА за България на събитие в София
05.09.2024 | Уебинар представя възможности за финансиране на проекти за централизирано отопление
05.09.2024 | Университетът в Маями ще използва геотермална енергия за постигане на целите за въглеродна неутралност
05.09.2024 | Производството среща иновациите на Advanced Engineering 2024
На 16 и 17 май в Етрополе се проведе Национална научно-техническа конференция "Екологични аспекти в минерално-суровинния отрасъл в България". Събитието се организира от Научно-технически съюз по минно дело, геология и металургия в партньорство (НТС по МДГМ) с Елаците-Мед, Федерация на научно-техническите съюзи в България, Българска минно-геоложка камара (БМГК), Минно-геоложки университет "Св. Иван Рилски", Българско геологическо дружество, Геологически институт при Българската академия на науките (ГИ-БАН) и Секция Науки за Земята – Съюз на учените в България.
Форумът откри генералният директор на Елаците-Мед д-р инж. Ивайло Николов, който заяви, че конференцията е възможност за широк обмен на мнения и иновативни практики в миннодобивната индустрия.
Председателят на Минно-геоложката камара и изпълнителен директор на Елаците-Мед инж. Драгомир Драганов изказа благодарността си към бранша за спазването на регулаторните изисквания на България. Той очерта и приноса на минната индустрия, който далеч не се изчерпва само с плащане на концесионни такси. "Последното изследване на Института за пазарна икономика, което ще бъде публикувано, показва цялостния принос на сектора към обществото. Общата стойност на продуктите на добивната индустрия в България са в порядъка на около 4,3 млрд. лв., като повече от 2 млрд. лв. са преки и косвени приходи за обществото. Също така, много малко хора си дават сметка, че без продуктите от тази индустрия не би било възможно качеството на живот, което имаме", заяви още инж. Драганов.
Ректорът на МГУ "Св. Иван Рилски" проф. д-р инж. Ивайло Копрев подчерта, че е крайно време да се разбере, че минната индустрия не е тази, която унищожава природата, а индустрията, която създава благата на човека в съзвучие с природата. "Ние се обучаваме така да изземаме подземните богатства от земните недра, че да оставим за следващите поколения. Минерално-суровината индустрия е най-заинтересована да бъде екологосъобразна, тя инвестира най-много в най-добрите екологични практики".
На форума бяха представени 16 доклада за иновации и добри практики в областта на околната среда, здравето и безопасността от представители на Асарел-Медет, Дънди Прешъс Металс, Елаците-Мед, ГИ-БАН, МГУ "Св. Иван Рилски" и др. Те показаха постижения в областта на екологичната устойчивост и управлението на природните ресурси от минния бранш.
"Нашето послание и цел с тази конференция е да покажем на обществеността, че минният бранш е силен и се работи много в посока екология и опазване на околната среда. Минните предприятия в България прилагат последните световни иновативни решения и спазват всички норми, закони и директиви", каза доц. д-р инж. Кремена Деделянова, председател на НТС по МДГМ.
Източник: Община ЕтрополеКлючови думи: БМГК миннодобивна индустрия Елаците-Мед Асарел-Медет Дънди Прешъс Металс устойчивост
Област: Събитията
Предстои трето издание на "Лаборатория за вятърни идеи" с фокус върху Североизточна България
Schneider Electric обяви постигнатия напредък по програмата за трансформация и устойчиво развитие
Mинната общност в България отбеляза професионалния си празник с национален форум в София
Изтъкнати индустриалци получиха високи държавни отличия
Какви са начините за повишаване на устойчивостта на осветителните тела
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
04.09.2024 | Стартира набирането на кандидатури за годишните награди за осветление на DALI Alliance
04.09.2024 | Уебинар представя възможностите за подкрепа от Фонда за МСП за защита на интелектуалната собственост на фирмите
03.09.2024 | TTI Europe и Raffenday представят съвременни технологии за електромобилност на изложението Cenex Expo 2024
03.09.2024 | ИАНМСП организира национално участие в WEB Summit 2024
03.09.2024 | Безплатно онлайн събитие на A3 очертава водещите бизнес тенденции в индустриалната автоматизация през 2024 г.
04.09.2024 | Стартира набирането на кандидатури за годишните награди за осветление на DALI Alliance
04.09.2024 | Уебинар представя възможностите за подкрепа от Фонда за МСП за защита на интелектуалната собственост на фирмите
03.09.2024 | TTI Europe и Raffenday представят съвременни технологии за електромобилност на изложението Cenex Expo 2024
03.09.2024 | ИАНМСП организира национално участие в WEB Summit 2024
03.09.2024 | Безплатно онлайн събитие на A3 очертава водещите бизнес тенденции в индустриалната автоматизация през 2024 г.
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.