ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
17.09.2024 | Иновация в задвижването на конвейерни системи от Lenze сред акцентите на Industrial Tech Forum 2024
17.09.2024 | Endrich Bauelemente Vertriebs представя възможностите на новите E-IoT решения на Industrial Tech Forum – София 2024
17.09.2024 | TTI Europe сключи споразумение за дистрибуция с Chemi-Con
17.09.2024 | Индия и Сингапур договориха сътрудничество за развитие на електронната индустрия
17.09.2024 | Next Consult представя на Industrial Tech Forum – София 2024 стратегии за стимулиране на иновациите в компаниите
На официална церемония в София Тех Пак бе даден официален старт на конкурса "Най-добър младежки стартъп в България 2024" на Фонд на фондовете и СУ "Св. Климент Охридски". Инициативата включва динамични двумесечни обучения, менторски сесии, тренинги и участия в различни събития, които да помогнат на младите таланти в страната да реализират своята предприемаческа мечта.
"Мисията на Фонда е да бъдем максимално близо до предприемаческата екосистема и да помагаме на стартиращи проекти да мислят за глобална експанзия. Големият брой участници и партньори на конкурса този година е атестат, че предприемаческата среда у нас наистина съществува", заяви изпълнителният ни директор Павел Лисев на Фонд на фондовете.
Участниците поздравиха още министърът на иновациите и растежа в оставка Милена Стойчева и доц. д-р Атанас Георгиев, декан на Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски". "Фактът, че тази година имаме над 40 организации, които подкрепят конкурса ни, показва, че инициативата постига устойчивост и носи потенциал година след година да случваме нови неща заедно. Надявам се да получите много нови знания и умения, да тествате възможностите пред вас и да ви предадем основния урок на нашия факултет - няма момент, в който си научил всичко, трябва винаги да бъдем в търсене на най-добрата версия на себе си", каза доц. д-р Атанас Георгиев.
В третото издание на конкурса са включени 157 идеи, разработени от над 250 младежи, които кандидатстват като екипи или индивидуални участници. Заявките в сравнение с миналогодишното състезание са три пъти повече.
В "Най-добър младежки стартъп на България 2024" участват студенти от София, Пловдив, Варна, Бургас, Благоевград, Видин, Ловеч и други по-малки градове, както и чуждестранни студенти и ученици от горен курс от 29 гимназии. Младежите са от 15 български и 7 чуждестранни университета. Традиционно част от състезаващите се проекти попадат в ИТ сектора, но има и такива в области като здравеопазване, селско стопанство, екология, спорт, образование и др. В сферата на социалното предприемачество ще се развиват 15 студентски идеи.
Рекорден е и броят на партниращите в конкурса организации, в които влизат фондове за дялови инвестиции, финансови институции, професионални асоциации, фондации, акселератори, научни клъстери, глобални мрежи и др. Техни експерти са ментори в акселераторската програма към конкурса, която вече тече.
Предстои интензивно обучение с 40 уебинара, присъствени срещи с инвеститори и ментори, уъркшопове за личностно развитие, възможности за участие във външни събития на партньорите, pitching сесии и още много други.
Конкурсът ще приключи на 31 май с представяне на 10-те най-добри стартъпа пред жури, инвеститори и партньори на състезанието.
Източник: ФнФ; Снимка: МИРКлючови думи: ФнФ Фонд на фондовете Най-добър младежки стартъп на България
Област: Бизнес
Обявиха победителите в националния конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2024 г."
Обявиха финалистите в конкурса "Най-добър младежки стартъп в България 2024"
Инкубатор за иновативни предприятия стартира в Габрово
Стартира набирането на кандидатури в конкурса Най-добър младежки стартъп на България за 2024 г.
ФнФ ще управлява ресурс от над 462 млн. лв. от програмата за развитие на регионите
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
13.09.2024 | Закриват завода за кабелни комплекти в Мездра
13.09.2024 | Инвестициите в нисковъглеродни горива и нови технологии са ключът към декорабонизацията на морския транспорт
12.09.2024 | Световен производител на устойчиви опаковки ще изкупува зелена енергия от бъдещия ФЕЦ Св. Георги
12.09.2024 | Общините получават близо 868 млн. лв. за инвестиции във ВиК инфраструктура
10.09.2024 | Пътят към дигитална деглобализация и защо автоматизацията изпълнява ключовa роля
13.09.2024 | Закриват завода за кабелни комплекти в Мездра
13.09.2024 | Инвестициите в нисковъглеродни горива и нови технологии са ключът към декорабонизацията на морския транспорт
12.09.2024 | Световен производител на устойчиви опаковки ще изкупува зелена енергия от бъдещия ФЕЦ Св. Георги
12.09.2024 | Общините получават близо 868 млн. лв. за инвестиции във ВиК инфраструктура
10.09.2024 | Пътят към дигитална деглобализация и защо автоматизацията изпълнява ключовa роля
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.