ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
27.03.2025 | u-blox представи услуга за позициониране в реално време на сантиметрово ниво за геодезия, строителство, минно дело и селско стопанство
27.03.2025 | Нови фотоволтаични проекти у нас
27.03.2025 | Планира се изграждането на три нови ПАВЕЦ у нас с общ капацитет 3 GW
27.03.2025 | ББР и ЕСО със съвместна програма за ускорено внедряване на ВЕИ върху обществени сгради
27.03.2025 | Софийският университет беше приет за пълноправен член на Европейската ядрена образователна мрежа
Индустриален парк Сливен вече официално е вписан в регистъра на индустриалните паркове със заповед на министъра на икономиката и индустрията Богдан Богданов, съобщиха от община Сливен.
Община Сливен работи по проекта за създаване на индустриална зона от 2019 г., като процесът премина през няколко етапа:
Индустриалният парк е с площ от 2684 дка. Обхваща група поземлени имоти от северната и южната страна на бившето летище "Бършен", което дава възможност развитието на парка да се раздели на етапи. В същото време съществуващите писта на летището и мотописта ще бъдат запазени. Паркът е разделен на 17 квартала, разположени в 4 зони:
Развитието на парка се предвижда да се извършва поетапно, стартирайки със зона Север, за която ще се изгради вътрешна инфраструктура до всеки парцел. Тя ще разполага с електрозахранване, водоснабдяване за питейни и производствени нужди и канализация, газоснабдяване, вътрешна пътна инфраструктура и оптични електронни съобщителни мрежи. Едновременно с това ще се изгради и довеждаща инфраструктура за цялата територия.
Източник: Община СливенКлючови думи: Индустриален парк Сливен индустриални паркове ЗИП
Област: Проекти
Русенският университет и Дунавски индустриален технологичен парк създават научноизследователски център
В ТИЗ официално бе даден старт на проекта за първия в Европа въглеродно неутрален индустриален парк
Общините Стара Загора и Марица получават държавна подкрепа за развитие на индустриалните зони на своя територия
Стартира изграждането на Дунавски индустриален технологичен парк в Свищов
Бъдещият индустриален парк в Търговище ще привлича високотехнологични предприятия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
26.03.2025 | Ново осветление подчертава красотата на купола на базиликата "Св. Петър" в Рим
25.03.2025 | 10 проекта с българско участие кандидатстват за финансиране в осмата сесия на Eurostars-3
21.03.2025 | Турски производител на земеделска техника започна строителството на нов завод в област Стара Загора
19.03.2025 | Отворена е покана за финансиране на проекти за развитие на индустриални и логистични паркове за общо 149 млн. лв.
19.03.2025 | Ключов за Европа научно-индустриален център за водородни технологии изграждат у нас
26.03.2025 | Ново осветление подчертава красотата на купола на базиликата "Св. Петър" в Рим
25.03.2025 | 10 проекта с българско участие кандидатстват за финансиране в осмата сесия на Eurostars-3
21.03.2025 | Турски производител на земеделска техника започна строителството на нов завод в област Стара Загора
19.03.2025 | Отворена е покана за финансиране на проекти за развитие на индустриални и логистични паркове за общо 149 млн. лв.
19.03.2025 | Ключов за Европа научно-индустриален център за водородни технологии изграждат у нас
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.