ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
01.06.2023 | УНСС създава видео обучителна програма за интернационализация на МСП
01.06.2023 | Глобалните инвестиции в чиста енергия се очаква да достигнат 1,7 трилиона долара до края на 2023 г.
01.06.2023 | Forward Green 2023 ще представи платформа за бизнес срещи с възможност за участие на български компании
01.06.2023 | Международната ядрена конференция на БУЛАТОМ ще се проведе от 7 до 9 юни във Варна
01.06.2023 | КАД Пойнт организира базов курс по Revit за ВиК
Канадският производител на автомобилни системи, модули и компоненти Magna International планира да построи втори завод в Северна Македония. Той ще се намира в Технологично-индустриална развойна зона (ТИРЗ) Щип. Компанията вече има един работещ завод в югоизточната ни съседка в ТИРЗ Струга.
Новият завод ще започне тестово производство още тази година, като се планира серийното производство да стартира от 2024 г. Инвестицията е в размер на 40 млн. евро и в първата фаза от реализацията й ще бъдат създадени 600 нови работни места.
На официалното представяне на проекта премиерът на Северна Македония Димитър Ковачевски коментира, че технологично-индустриалните развойни зони в страната са приключили 2022 г. с 2300 нови работни места и над 430 млн. евро нови инвестиции, като през октомври 2022 г. приходите от износ на компаниите, опериращи в зоните, са надхвърлили 3 млрд. евро. Йован Деспотовски, директор на ТИРЗ, добави, че 2022 г. е била най-успешната година за индустриалните зони в Северна Македония досега.
Източник: ТИРЗКлючови думи: ТИРЗ индустриални зони автомобилостроене Magna International
Област: Проекти
В Русе предстои Българо-румънски бизнес форум с B2B срещи
Фирми от ТИЗ стартират проект за модернизиране на професионалното образование в Пловдивска област
Белгийска компания ще строи завод за батерии за електромобили в Северна Македония
Община Благоевград учреди дружество за управление на бъдещата индустриална зона в града
Автомобилният сегмент спасява електронната индустрия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!
31.05.2023 | Подменят уличното осветление в община Родопи, Доспат и тунел Дупница
31.05.2023 | Фирми от ТИЗ стартират проект за модернизиране на професионалното образование в Пловдивска област
29.05.2023 | Quectel подкрепя амбициозните си планове за растеж с нов производствен център в Гуанджоу
26.05.2023 | Белгийска компания ще строи завод за батерии за електромобили в Северна Македония
26.05.2023 | Община Русе ще пести по 200 000 лв. на година след модернизацията на уличното осветление
31.05.2023 | Подменят уличното осветление в община Родопи, Доспат и тунел Дупница
31.05.2023 | Фирми от ТИЗ стартират проект за модернизиране на професионалното образование в Пловдивска област
29.05.2023 | Quectel подкрепя амбициозните си планове за растеж с нов производствен център в Гуанджоу
26.05.2023 | Белгийска компания ще строи завод за батерии за електромобили в Северна Македония
26.05.2023 | Община Русе ще пести по 200 000 лв. на година след модернизацията на уличното осветление
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.