Industry Info  
Industry InfoSchneider ElectricЦИЕС
БЪЛГАРСКИ ТЕХНИЧЕСКИ КАТАЛОГ
СПМ Инструмент България ЕООД
Българска Асоциация за Адитивно Производство
Последно от новини

18.08.2026   |   Защо защитата на работниците трябва да се развива в крак с технологичните промени при машините


18.08.2026   |   UCIMU с нови данни за глобалния пазар на металообработващи машини


18.08.2026   |   u-blox, NXP Semiconductors и Bureau Veritas организират уебинар за изискванията на европейския Законодателен акт за киберустойчивост


18.08.2026   |   Quectel представи нов модул с Wi-Fi 6, Bluetooth LE 5.4, Zigbee и Thread за домашна и индустриална IoT автоматизация


18.08.2026   |   Германия инвестира 659 млн. евро в четири нови съоръжения за електронно производство

CAD PointСПЕЙСКАДТекра

Корея ще ни съдейства за системата за ранно предупреждение за криза в икономиката

10.01.2020   |   Начало»Проекти
Редактор
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова Редактор
Пепа Петрунова

Проведе се срещна между експерти от корейска делегация и зам.-министърът на икономиката Лъчезар Борисов, съобщиха от Министерството на икономиката (МИ). Според споразумение, подписано по време на официалното посещение на министър-председателя Бойко Борисов в Сеул през 2019 г., корейските експерти ще помогнат за създаването на система за ранно предупреждение за криза в икономиката на страната ни. Проектът се осъществява съвместно с Икономическия институт на БАН, а резултатите от него ще бъдат използвани от МИ и др. публични институции.

Моделът на системата за ранно предупреждение се очаква да включва общите макроикономически индикатори, както и секторите недвижими имоти, стокови пазари и пазара на труда. "Системата се изгражда с цел навременното взимане на адекватни решения в полза на страната ни за превенция на кризисни ситуации в икономиката", посочи министър Борисов.

Корейската делегация обяви, че страната им поддържа добри отношения с България и обърна внимание на засилването на икономическите отношения. Търговията с Корея е нараснала с над 50% за 2019 г.

     
Източник: МИ

Ключови думи: криза   Корея   МИ  

Област: Събитията  

Fanuc
ABB Bulgaria
Интер Експо Център ЕООДFANUC
Подобни статии

Защо защитата на работниците трябва да се развива в крак с технологичните промени при машините


Германия инвестира 659 млн. евро в четири нови съоръжения за електронно производство


Набират се проектопредложения по ПКИП за въвеждане на зелени технологии в предприятията


Възможност за участие в европейски павилион на Smart Energy Week Spring 2027 в Токио


Как и защо ЕС промени правилата за пазара на електроенергия и газ

Schneider Electric
ЦИЕС
БЪЛГАРСКИ ТЕХНИЧЕСКИ КАТАЛОГ
СПМ Инструмент България ЕООД

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРСКАТА ИНДИСТРИЯ
на специализирания портал IndustryINFO.BG
БЕЗПЛАТНО, професионално, всeки ден на вашия мейл!


Аутомотив Клъстер България
Последно от Проекти
Интер Експо Център ЕООД
IndustryInfo

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯОНЛАЙН СЪБИТИЯБизнесИндустриално видеоПредстоящоОбяви за работаПроектиОбществени поръчки/ТърговеСъбитияТехнологииЕкспертноКариери
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...